KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13051507
nr 1305 1507
Helmut Mantel
(1925-1979), Sverige
Oljemålning, Helmut Mantel (1925-1979), Tyskland. landskap med hus. Signerad och daterad 1963. Olja på pannå, 79x120 cm
Helmut Mantel, tysk-svensk bildkonstnär född 1925, död 1979.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 februari 2020
kl 18:17:49
31/1 12:58:41
Helmut Mantel
Läs mer om Helmut Mantel